با تولید سوسیس خانگی کسب درآمد کن

با تولید سوسیس خانگی کسب درآمد کن

بسیاری از مردم به دلیل مضرات سوسیس و کالباس های کارخانه‌ای که ممکن است از گوشت مرغوبی استفاده نکنند ترجیح می‌دهند از سوسیس و کالباس های خانگی که با اطمینان تر هستند استفاده کنند. 

اما هرکس ممکن است امکان ساخت و یا حوصله درست کردن آن را نداشته باشد. بنابراین شما می‌توانید با انجام این کار برای خود ایجاد یک شغل خانگی کنید و از این راه کسب درآمد کنید. در این مطلب از مجله منزلت برای تهیه سوسیس خانگی از ترکیب گوشت بوقلمون و گوساله برای آموزش به شما استفاده نمودیم. اگر تمایل دارید آموزش ساخت کالباس خانگی را بیاموزید پس با ما در مطلب بعدی مجله منزلت نیز همراه باشید.

آموزش تولید سوسیس خانگی:

مواد مورد نیاز برای تولید سوسیس بوقلمون :

 •  تخم مرغ: 1 عدد
 • شیرخشک: 25 گرم
 • روغن مایع: 48 گرم
 • سیر رنده شده: 4 حبه
 • نشاسته ذرت: 50 گرم
 • آویشن: 1 قاشق چایخوری
 • پودر سیر: 1 قاشق مرباخوری
 • پودر پیاز: 1 قاشق مرباخوری
 • فلفل سیاه: 1 قاشق چایخوری
 • پودر زنجبیل: 1 قاشق چایخوری
 • پودر هل: یک سوم قاشق چایخوری
 • تخم گشنیز: یک دوم قاشق چایخوری
 • گوشت چرخ شده گوساله: 150 گرم
 • پودر جوزهندی: یک دوم قاشق چایخوری
 • پودر پاپریکا تازه: 1 قاشق غذاخوری پر
 • ران بوقلمون بدون استخوان: 450 گرم
 • مخلوط یخ خرد شده و آب: سه چهارم لیوان
 • پودر گوجه خشک: 1 قاشق غذاخوری پر
 • پودر فلفل قرمز تند: 1 قاشق مرباخوری پر
 • وکیوم سوسیس و نخ: به مقدار مورد نیاز
 • نمک که بهتر است از نمک دریایی استفاده کنید: 1 و نیم قاشق غذاخوری

روش درست کردن سوسیس خانگی :

قبل از هرچیز می‌بایست ران بوقلمون را توسط چرخ گوشت چرخ نمایید، به دلیل اینکه قسمت ران، دارای رگ سفید و سفت زیادی هست اول باید آن را چرخ نمایید و درون ظرف دربسته‌ای به مدت زمان ۳ ساعت در یخچال قرار دهید. گوشت باید حتما به صورت سرد باشد و این نکته، بسیار حائز اهمیت است. سپس گوشت چرخ شده گوساله را درون غداساز ریخته و گوشت چرخ‌کرده‌ای ران بوقلمون که داخل یخچال قرار داده‌اید و کاملا سرد شده است را اضافه نمایید، اکنون تخم مرغ را مستقیماً از یخچال بیرون آورده واضافه نمایید. پس از آن می‌بایست روغن مایع و سیر رنده شده را نیز به موادتان اضافه کنید و آن ها را توسط غذاساز به خوبی میکس نمایید.
مخلوط آب و یخی که تهیه نمودید را در دو مرحله اضافه نموده و هر بار به خوبی با مواد میکس نمایید. نشاسته، شیرخشک، و ادویه های ذکر شده را نیز به مواد خود افزوده و خوبی هم بزنید. مرحله زدن گوشت با غذاساز یکی از مهمترین قسمت ها می‌باشد که می‌بایست به درستی آن را انجام دهید. به این معنا که گوشت را آنقدر به وسیله دستگاه هم بزنید که به طور کامل نرم و کشدار شود و به حالت چسبناک ایجاد شود. به یکی دو پالس اکتفا ننمایید. ممکن است آنقدر مواد را میکس کنید که دستگاه داغ بشود. هر چقدر مواد بیشتر میکس شوند، سوسیس بدست آمده منعطف تر و لذیذ تر می‌شود.
اواسط انجام کار یعنی پس از اضافه نمودن ادویه ها و مخلوط کردن آنها، مجدداً ۲ الی ۳ تکه یخ اضافه نمایید تا به این صورت حرارت دستگاه موجب گرم شدن گوشت و خرابی آن نشود. انسجام، سفت یا شل بودن گوشت می‌بایست به حدی باشد که نه زیاد شل و نه زیاد سفت باشد که نتوان آن را درون کاور تزریق نمود. گوشت را درون قیف ترجیحاً پارچه‌ای بریزید. در صورت استفاده از قیف پلاستیک بهتر است دو عدد قیف پلاستیکی را درون یکدیگر قرار دهید و سپس مواد را داخل آن بریزید تا قیفتان محکم تر باشد و پاره نشود.
بدون ماسوره نیز می‌توانید اینکار را انجام دهید اما اگر ماسوره ساده دارید، بهتر است از آن استفاده کنید تا کار برایتان راحت تر بشود. اکنون مایه بدست آمده سوسیتان را به وسیله قیف درون کاور سوسیس پمپاژ نمایید.

این مرحله شاید کمی برایتان دشوار باشد و زمان زیادی برای آن صرف کنید اما با کمی تمرین برایتان راحت تر و سرعت عملتان بیشتر می‌شود. پس با حوصله این کار را انجام دهید. پس از پر کردن آن، یک سرکاور را توسط نخ کاملاً محکم و چند دور گره بزنید. و توسط دستتان رول ها را ماساژ دهید تا اگر هوای اضافه درون آن وجود دارد رفع بشود و بعداً به سوراخ درون سوسیس تبدیل نشود.
اکنون می‌توانید سر دیگر کاور را تا بپیچانید و مسدود کنید. آنقدر که دیگر فضای خالی وجود نداشته باشد، سپس آن را به وسیله نخ، چند دور محکم گره بزنید. (به خاطر داشته باشید گره هایی که می‌زنید باید بسیار محکم باشد در غیر این صورت بر اثر فشار ممکن است باز شود و زحماتتان به هدر برود. سوسیس ها را به اندازه های دلخواه در کاور سوسیتان تقسیم نمایید. به دلخواه خودتان می‌توانید آنها را کوچک یا بزرگ درست کنید.
هنگامی که این مراحل را انجام دادید می‌بایست آنها را درون سبد فلزی قرار دهید و قابلمه نسبتاً گودی را از آب جوش تا نصفه پر کنید و سبد را درون آن قرار دهید و به مدت 45 دقیقه سوسیس ها را بخارپز نمایید (نه زیاد و نه کم، در غیر این صورت کیفیت سوسیس هایتان پایین خواهد آمد. فکر نکنید اگر بیشتر آنها را بحوشانید سالم تر می‌شوند. خیر، این کار موجب زیاد از حد نرم شدن بافت آن می‌شود و هنگام بریدن و سرخ کردن، سوسیس ها خرد می‌شود.
پس از بخارپز کردن آنها، بلافاصله روی آنها آب سرد ریخته و در دمای محیط قرار دهید تا خنک بشوند، سپس به مدت ۲۴ ساعت درون یخچال قراردهید و صبر کنید کاملا خنک شوند و سپس مصرف نمایید.

نکات مهم و قابل توجه برای درست کردن سوسیس خانگی :

 • مشکل بسیاری از افراد این است که پس از بخارپز کردن، هنگامی که کاور را جدا می‌نمایند، مایعی ژله‌ای مانند همچون ترکیب آب و روغن از آن خارج می‌شود و گمان می‌کنند که چربی آن زیاد بوده و یا گوشت به عبارتی آب انداخته است. در حالی که این طور نیست و این مشکل به دلیل هوای ایجاد شده بین گوشت و کاور به وجود خواهد آمد. به این معنا که شما به خوبی آن را فشرده نکرده‌اید و فضای خالی بین گوشت و کاور بوجود آمده و به این صورت در آن قسمت آب و چربی جمع شده، در غیر اینصورت طبق این روش نه روغن زیاد بوده است نه رسپی مشکلی داشته است. پس توجه کنید تا جایی که می‌توانید با حوصله به وسیله دست رول سوسیس را ماساژ دهید و چندین بار آن را شل و سفت نمایید تا هیچ حبابی در آن باقی نماند.
 • محکم بستن و فشرده نمودن موجب خواهد شد که پس از پخت نیز کاور چروک نشود. ممکن است این کار را انجام داده‌اید و گمان کردید که آن را محکم بستید اما باز هم چروک شده است. پس باید بگوییم که شما گمان کردید محکم بودید درحالی که اینطور نبوده و درون آن هوا وجود داشته است.
 • برای تهیه نمودن این سوسیس خانگی همانطور که قبلا گفته شد، از ترکیب گوشت بوقلمون و گوساله استفاده شده است. قسمت ران و ساق بوقلمون و گوشت چرخ کرده گوساله که کمی هم چربی داشته است.
 • اگر قصد دارید سوسیس خانگی با مرغ درست کنید، می توانید به جای بوقلمون، از مرغ استفاده کنید اما فقط قسمت ران آن را استفاده نمایید و از سینه آن استفاده نکنید زیرا سوسیستان خشک می‌شود. برای درست کردن سوسیس مرغ، می‌توانید به همان مقداری که گفته شد، گوشت چرخ کرده را با ران مرغ و یا فقط گوشت چرخ کرده و یا فقط گوشت مرغ استفاده نمایید. فرق ندارد اما بقیه مواد را به هیچ عنوان تغییر ندهید.
 • مقدار مواد ذکر شده در این دستور، بر اساس وزن گوشت گفته شده است پس دقت نمایید بعضی ها گوشت را وزن می‌نمایند و سپس چرخ می‌کنند و استفاده می‌نمایند در حالی که اینکار کاملا اشتباه می‌باشد. می‌بایست پس از چرخ نمودن، مجدداً آن را دقیق وزن نمایید، به این دلیل که مابین تیغ دستگاه و لوله چرخ گوشت، قطعاً مقدار زیادی گوشت به جا خواهد ماند که بی‌توجه به آن درست نیست. بنابراین پس از چرخ کردند، دوباره آن را وزن نمایید که همان مقدار مورد نظر باشد و ترکیب مواد گفته شده بهم نخورد.
 • اگر چرخ گوشت شما مجهز به سری مخصوص سوسیس باشد، به راحتی می‌توانید به وسیله آن، مرحله‌ی پمپاژ مواد سوسیس داخل کاور را انجام دهید.
2
آشنایی با ظروف اسکلت مینای خانه ‌بندی

Related Posts

 

نظرات کاربران منزلت

شما اولین نفری باشید که نظر خود را مینویسد!
مهمان
سه شنبه, 01 تیر 1400