تخم شربتی

تخم شربتی

گیاه تخم شربتی، خود رو و شبیه به گیاه ریحان می‌باشد ولی برگ ها و تخم های ریزتری دارد. ساقه های مربع شکل و گل هایش مایل به صورتی و قرمز می‌باشد. در اوایل بهار این گیاه را در بیابان ها و کوهستان ها میتوان یافت. این گیاه نام های دیگر دارد اعم از: اوقیمن، بادروج، حوک، تره خراسانی، صریرا، بورنگ و بادروج ابیض.

خواص تخم شربتی

تخم شربتی دارویی گیاهی و در عین حال نوشیدنی لذت بخشی می‌باشد و در درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. این گیاه بومی آمریکای مرکزی می‌باشد اما مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز صادر شده است. این گیاه کاربرد تزئینی هم دارد و به عنوان گیاه آپارتمانی هم استفاده میشود. این دانه ها پس از جذب آب، لعابی به صورت ژله ای می‌دهد که می تواند برای رفع عطش بسیار مفید باشد. خواص تخم شربتی بسیار زیاد است و فقط محدود به فصل گرما نیست. 

خواص و فواید تخم شربتی

از گذشته تخم شربتی به عنوان یک نوشیدنی سنتی بین ایرانیان به شمار می‌آمده که علاوه بر رفع تشنگی برای متعادل کردن فشارخون و لاغری بسیار موثر است. همچنین می‌توانید بیماری های تنفسی را با تخم شربتی برطرف کنید. مخلوطی از آن با عسل و زنجبیل در درمان سرفه، آسم، آنفلوانزا، سرماخوردگی و برونشیت موثر است.
دانه های تخم شربتی سرشار ازمنیزم است، که به کاهش کورتیزول ( هورمون استرس ) کمک میکند. پایین بودن سطح منیزیم در بدن باعث خستگی و سردرد میشود. این دانه ها همچنین حاوی آمینو اسید و ترپیتوفان است که میتواند به تولید سروتونین در بدنتان کمک کند. سروتونین باعث کاش اضطراب می‌شود.

همیشه زغال اخته به دلیل داشتن میزان بالای آنتی اکسیدان مورد ستایش بوده است. درحالیکه میزان آنتی اکسیدان موجود در یک وعده از تخم شربتی، سه برابر بیشتر زغال اخته است. آنتی اکسیدان برای سلامتی ضروری است زیرا از سلول ها در برابر رادیکال های آزاد دفاع میکند و برای مراقبت از پوست بسیار مفید است.

تخم شربتی درمان دردهای معده و گوارش

 برای درمان ناراحتی های گوارشی مانند نفخ، یبوست، درد معده، سوءهاضمه و بی نظمی کارکرد روده ها می‌توانید از تخم شربتی استفاده کنید. در کشور چین نیز برای بهبود و درمان عفونت، معده درد، گزیدگی مار و حشرات و کاهش دمای بدن از تخم شربتی استفاده می‌کنند.

جویدن این دانه های مغذی بسیار مفید است زیرا حاوی مقادیر زیادی پتاسیم می‌باشند. این مقدار دو برابر مقداری است که در موز موجود است. همچنین دارای فیبر غذایی فوق العاده ای است و برای گوارش و درمان بافت های گوارشی بسیار مفید است.

شربت تخم شربتی

 یکی از بهترین نوشیدنی های ایرانی، شربت تخم شربتی است که بین ایرانیان بسیار پر طرفدار است. برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه کافی است دانه های ریحان را با آب و آبلیمو و گلاب ترکیب کنید. این دانه ها پس از اینکه به آب اضافه می شوند بعد از حدودا نیم ساعت تبدیل به دانه های ژله ای مانند می شوند که مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای بدن را تامین می کنند و برای کاهش فشار خون بسیار مفید هستند.

0
خاکشیر
 

نظرات کاربران منزلت

شما اولین نفری باشید که نظر خود را مینویسد!
مهمان
سه شنبه, 01 تیر 1400