راتاتوی

راتاتوی

 «راتاتوی» (Ratatouille) یکی از غذاهای فرانسویِ معروف در جهان محسوب می‌شود که از جنوب شرقی فرانسه آمده است. راتاتوی خوراک سبزیجات پخته می‌باشد. به طور کلی، ابتدا سبزیجات در یک ظرف کم عمق در حرارت بالا با مقدار کمی چربی پخته و سپس در ظرفی در فر گذاشته می‌شود. مواد تشکیل دهنده آن کدو سبز، بادمجان، گوجه فرنگی، هویج، فلفل، سیر، پیاز، ریحان، آویشن و دیگر گیاهان سبز می‌باشد،

اما همیشه در مورد روش صحیح طبخ راتاتویی بین سرآشپزان فرانسوی اختلاف نظر بوده است. غذای مشابه راتاتوی در باسک فرانسه (piperade) است که معمولاً ژامبون و گاهی اوقات تخم مرغ را به مخلوط سبزیجات خورشتی اضافه می‌کنند.
این غذای گیاهی که از سبزیجات مختلف درست می‌شود بسیار خوشمزه و لذیذ است و از لحاظ ظاهری نیز بسیار زیبا و وسوسه کننده می‌باشد و حتی نظر کسانی که فقط غذاهای گوشتی رو دوست دارند هم به خودش جلب می‌نماید.

مواد لازم برای تهیه راتاتویی: 

  • 1 عدد بادمجان
  • 1 عدد کدو
  • 1 عدد پیاز
  • 2 عدد گوجه فرنگی
  • 1 قاشق رب گوجه فرنگی
  • 2 قاشق پیاز داغ
  • 1 قاشق چای خوری سیر رنده شده
  • روغن زیتون به مقدار لازم
  • نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

مراحل پخت راتاتوی:

برای تهیه راتاتوی ابتدا سس مخصوص آن را درست میکنیم، به این ترتیب که رب گوجه فرنگی، پیاز داغ، سیر رنده شده، کمی روغن زیتون، فلفل و زرچوبه رو داخل ماهیتابه ریخته و تفت میدهیم تا رب سرخ بشود و از خامی در بیاید و مزه مواد باهم مخلوط شود.

پس از اینکه رب به اندازه کافی سرخ شد، حدود نصف لیوان آب و کمی نمک اضافه کرده و میگذاریم سس اندکی قل بزند و غلیظ شود، سپس شعله گاز رو خاموش میکنیم.
اکنون همه‌ی سبزیجات رو حلقه حلقه کرده و کمی نمک می‌زنیم. هر چقدر حلقه ها باریک تر باشند راتاتویی ما پس از پخت شکیل تر می‌شود و از طرفی مزه مواد بهتر به خورد هم میرود و خوراک خوشمزه تر میشود.

میتوانید با توجه به سایز ظرفتان اندازه مواد را کم یا زیاد کنینید به طوری مواد کل ظرفتان را پوشش دهد. اکنون سس را کف ظرف مورد نظر ریخته و پخش میکنیم و مانند تصویر زیر حلقه های سبزیجات رو پشت سر هم می‌چینیم و ترتیب قرار گرفتن سبزیجات را در هر تکرار، رعایت می‌کنیم. دقت کنین که سبزیجات باید کاملا فشرده به هم چیده شوند تا بعد از پختن ظاهرشان را حفظ کنند و وا نروند. 

پس از اینکه کل ظرف را با سبزیجات پر کردید روی سبزیجات را با فرچه، کاملا به روغن زیتون آغشته می‌کنیم. اکنون روی ظرف را با فویل میپوشانیم و چند سوراخ روی فویل ایجاد می‌کنیم تا بخار آب سبزیجات بیرون برود و راتاتویی آبکی نشود. ظرف راتاتویی را به مدت 30 الی 45 دقیقه داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه گرم کرده ایم میگذاریم تا بپزد.


 سپس فویل را برمی‌داریم و اگر سبزیجات پخته و نرم شده بودند گریل فر رو روشن می‌کنیم تا روی سبزیجات هم برشته شده و آب اضافیشان هم بخار شود. اکنون راتاتوی زیبا و خوشمزه آماده سرو می‌باشد.

1
حمص یا هوموس
آبشار شلماش
 

نظرات کاربران منزلت

شما اولین نفری باشید که نظر خود را مینویسد!
مهمان
سه شنبه, 01 تیر 1400