سکنجبین

سکنجبین

شربت سکنجبین

شربت سکنجبین یکی از شربت های بسیار خوشمزه ایرانی می‌باشد که فواید درمانی بسیاری دارد. با مصرف شربت سکنجبین می توانید مشکلات ادراری، درد معده و نفخ شکم، کاهش بینایی و ... را رفع کنید. کسانی که از این مشکلات رنج می‌برند، بهتر است سکنجبین را کاهو میل کنند. 

شربت سکنجبین در واقع مخلوطی از عسل و سرکه می‌باشد که به مقدار و میزان معین باهم مخلوط میشوند و از آن شربتی معطر و خوش گوار و فرح بخش به وجود می‌آوردند.

خواص شربت سکنجبین

یکی از بهترین نوشیدنی‌ها در طب سنتی شربت سکنجبین است که صفرای اضافی بدن را خارج می کند و نفوذ غذا را به سلول‌های بدن افزایش می‌دهد. این شربت معجزه آسا، التهاب ناشی از گرما را کاهش می‌دهد و در نهایت سموم بدن را به همراه عرق یا ادرار از بدن خارج می‌کند و علاوه بر این می‌تواند ملین و مسهلی مفید باشد.

اگر سکنجبین را با کمی تخم کاسنی و گلاب تهیه کنید، نوشیدنی پرسودی می‌شود، مخصوصا برای کسانی که طبع گرم دارند و یا مبتلا به نفخ هستند، اما برای مبتلایان به زخم معده مضر است. مصرف این شربت، نفوذ مواد غذایی را به سلول‌های بدن از جمله سلول ‌های کبد افزایش می‌دهد و اگر آن را با کاهو میل کنید، اشتها آور است. اگر آب پخته کاسنی را با سکنجبین میل کنید بهترین داروی تب‌های طولانی و مداوم است.

شربت سکنجبین برای کسانی که مشکلات زیر را دارا هستند، منع می‌شود:

 – کسانی که معده‌های سرد و ضعیف دارند
– مبتلایان به ضعف اعصاب
– کسانی که مبتلا به رعشه و دردهای عصبی هستند
– مبتلایان به دردها و مشکلات رحمی
– مبتلایان به تکرر ادرار و سایر مشکلات مثانه
– مبتلایان به زخم‌های گوارشی
– در زمان حالت تهوع
– کسانی که دچار سرماخوردگی شده اند
هرچقدر ترشی سکنجبین بیشتر باشد، برای این موارد مضرتر است.

کاهو و سکنجبین

بهترین زمان برای مصرف شربت سکنجبین در افراد گرم مزاج در فصل تابستان است که به اگر به همراه کاهو مصرف شود موجب کاهش حرارت بدن و ایجاد آرامش می‌شود.
مزاج کاهو در طب سنتی سرد و تر و مزاج سکنجبین گرم و خشک می‌باشد. سکنجبین از ترکیب سرکه و عسل درست شده که به میزان معین جوشانده می‌شود و اثرات گرم و خشکی بر جای می‌گذارد که با اثرات سرد و تر کاهو تا حدودی خنثی می‌شود.  

نوشیدنی شربت سکنجبین

 یکی از نوشیدنی های اصیل ایرانی شربت سکنجبین است که ترکیبی از سرکه، آب، شکر و نعناع تازه یا عصاره آن می‌باشد، برای تهیه این شربت خوشمزه و دلنشین کافی است ترکیب آب و شکر را روی حرارت قرار دهید تا بجوش بیاید، سپس سرکه و نعناع را به این مواد در حال جوشیدن اضافه کنید. هنگامی که شربت غلیظی بدست آمد، آن را از صافی رد کنید و بگذارید سرد شود. میتوانید این شربت را به همراه کاهو میل کنید و یا آن را با میزان کافی آب مخلوط کرده و یک تکه خیار روی آن رنده کنید و بنوشید.

0
گل گاو زبان
خاکشیر
 

نظرات کاربران منزلت

شما اولین نفری باشید که نظر خود را مینویسد!
مهمان
سه شنبه, 01 تیر 1400