شیرینی آب دندون

شیرینی آب دندون

 آب دندون، یکی از شیرینی های سنتی و معروف ایران که سوغات استان مازندران است و به دلیل ترد بودن، به این نام مشهور است و در اصل، نام این شیرینی، ش باب دندون بوده‌ است. این شیرینی خوشمزه به عنوان جزئی از رسم و رسوم مردم استان مازندران برای مراسم عروسی در سایز بزرگ درست شده و 

به همراه خریدهای عروس در سینی‌های بزرگ چیده و برای خانواده عروس فرستاده می‌شود که به آن خنچه عروس گفته می‌شود. علاوه بر این در ایام نوروز این شیرینی را در اندازه کوچک درست و سرو میکنند. این شیرینی فقط با اندکی تفاوت، بسیار شبیه به نان برنجی می‌باشد.

مواد لازم : 


۱ لیوان کره یا روغن جامد
۱ لیوان پودر قند
۱ عدد تخم مرغ
۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر
۳ لیوان آرد برنج نرم
۱/۲ قاشق چای خوری هل

۱/۲ قاشق چای خوری وانیل‏ 

 طرز پخت شیرینی

ابتدا روغن یا کره را با همزن به هم زده و سپس پودرقند و تخم مرغ را اضافه میکنیم ودوباره هم میزنیم، بعد هل و بکینگ پودر و وانیل را اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم.
سپس آرد برنج را اضافه میکنیم و همه‌ی مواد را با دست یا قاشق مخلوط میکنیم، در صورت لزوم، کم کم آرد اضافه کنید، تا جایی که هم خمیر به دست نچسبد و هم خمیر زیاد سفت نشود تا خمیری لطیف بدست آید .
به اندازه‌ی یک گلوله کوچیک از خمیر بردارید و باتوجه به تصاویر به این شیرینی شکل بدهید و بگذارید در فر و اجازه دهید بپزد. اگر مانند کلوچه پهن شد و وا رفت، بدانید که خمیرتان نیاز به آرد دارد، در غیر این صورت آرد اضافه نکنید.

نکته بسیار مهم در پخت این شیرینی، مدت زمان ورز دادن خمیر این شیرینی است. یعنی هرچه بیشتر ورز دهید، شیرینی ترد تر میشود و اگر عجله ندارید بگذارید یک روز در یخچال بماند، در غیر این صورت همان لحظه که خمیر را خیلی ورز دادید، درستش بکنید. شاید ورز دادن خمیر به ۱ تا ۲ ساعت برسد. 

2
منبت کاری
گل گاو زبان
 

نظرات کاربران منزلت

شما اولین نفری باشید که نظر خود را مینویسد!
مهمان
سه شنبه, 01 تیر 1400