​درست کردن زیور آلات با وسایل غیر قابل استفاده وبا بکارگیری خلاقیت و هنر ایده گرفتن میتوانید نتایج جالبی از ابداع اینگونه وسایل بدست آورید.
یکی از روش های جالب ساخت حلقه با سکه های قدیمی می باشد.گه میتوانید به آسانی و بدون نیاز به ابزار آلات حرفه ای ساخت این وسیله را امتحان کنید روش‌های گوناگونی برای ساختن حلقه با سکه وجود دارد که البته مراحل اصلی همه آنها به یک شکل می باشد. در این آموزش یکی از ساده‌ترین روش‌ها را به شما آموزش می دهیم.
 یادگیری و ساختن زیورآلات مختلف و متنوع خیلی آسانتراست و همچنین راهی ارزان وجالب می باشد.یک روش برای ساخت گوشواره را به شما آموزش می دهیم. خوبی این روش ساخت گوشواره این است که امکان استفاده از سنگ ها و مهره های تزیینی زیورآلات قدیمی را آماده میسازد
 اگر ترجیح می‌دهید به جای خریدن زیورآلات، خودتان آنها را درست کنید اینجا منبع خوبی برای شما می باشد در اینجا می‌توانید آموزش ساخت زیورآلات خیلی ساده و خیلی متفاوت را به آسانی پیدا کنیدو بکاربگیرید. در این مطلب هم ساخت یک آویز گردنبند کریستال ظریف و زیبا را برای شما تهیه کرده ایم. ساخت آویز با این روش بسیار ساده است و فقط به چند ابزار کوچک احتیاج است.
 اگر مشتاق پروژه‌های الکترونیکی باشید، حتما با آینه بی نهایت آشنایی دارید. ساخت آینه بی نهایت درست به اندازه تماشایش جالب و زیبا می باشد و می‌توان آن را در هر شکل و سایزی ساخت. در این پروژه ساختنی می‌خواهیم به شما آموزش بدهیم که چطور آینه بی نهایت را در ابعاد یک جفت گوشواره بسازید. گوشواره چراغدار LED که در واقع دوتا آینه بی‌نهایت است!
 دراین پست می خواهیم یک مدل گوشواره ی آویز به شما آموزش بدهیم که شبیه گیلاس هست و با سیم و مهره ساخته میشود با ما همراه باشید تا ساخت گوشواره طرح گیلاسی را یاد بگیرید:
 اکثر اوقات با اندکی خلاقیت و با با هزینه ای اندک می توانید طرحهای قشنگی برای دستبند، گوشواره، گردنبند و … درست کنید. در این مقاله درست کردن سنجاق سینه پروانه قشنگی را فرا می گیرید.انتخاب الان ما ساخت طرح پروانه برای درست کردن سنجاق سینه می باشد،شما می توانید با همین تکنیک شکل های زیبای دیگری درست کنید.انتخاب رنگ مناسب میتواند به زیبایی این ترکیب استفاده کند.بعد ازدرست کردن این پروانه زیبا می توانید از آن به عنوان آویز گردنبند یا سنجاق سر هم استفاده کنید.
 امروزه ساخت زیورآلات رزینی به عنوان یکی از مشاغل خانگی محسوب میشود. رزین نوعی ژل شفاف است که متناسب با نوع کار ما انواع گوناگونی دارد. آموزش و یادگیری ساخت زیورآلات رزینی به راحتی امکان پذیر است اما ممکن است در حین ساخت زیورآلات رزینی با مشکلاتی مواجه شوید.
 با کمی خلاقیت و ابتکار و با وسایل ساده و در دسترس می توانید بدلیجات و زیورآلت زیبای دستساز خود را خلق کنید و از دست ساخته های خود لذت ببرید. همچنین برای هدیه دادن به دوستانتان نیازی نیست حتما هدیه ای خریداری کنید، میتوانید هنر خودتان را به دیگران هدیه دهید. در این مطلب ساخت دستبند چرمی با زنجیر را به شما آموزش می‌دهیم.
 ساخت زیور آلات دست ساز از جمله فعالیت های هنری دلنشین و جذاب می‌باشد که اغلب دختران و خانم های باسلیقه تمایل زیادی به یادگیری و ساخت آنها دارند، در این مطلب آموزش ساخت دستبند با مهره را ارائه می دهیم که با یادگیری آن و به همین روش، می‌توانید گردنبند و گوشواره نیز درست کنید و زیورآلاتی زیبا و شیک داشته باشید.