جاذبه های چنگدوبرای هزاران سال چنگدو نقش بسیار مهمی را در تاریخ کشور چین ایفا کرده و این شهر در استان سیچوآن قرارگرفته است که یکی از مراکز کشت برنج و گندم در منطقه است . 
حتی اگر کسی باشید که اهل تاریخ نباشید، حداقل یک‌بار به موزه رفته‌اید، در اینجا نگاهی داریم به موزه‌های بزرگی که در سراسر دنیا تمدن ایرانی را به نمایش گذاشته‌اند. «موزه را موسسه‌ای دائمی و بدون هدف مادی معرفی می‌کنند که درهای آن به روی همه باز می باشد و در خدمت جامعه و پیشرفت آن فعالیت می‌کنند.  
 شهر تلاوی مرکز استان کاختی در شرق گرجستان می باشد . این شهر دارای  ۲۲۰۰۰ نفر جمعیت است. در قرن ۱۷ میلادی شاه عباس اول به پادشاهان کاختی حمله کرد گرمی پایتخت آنان را نابود کرد. پس از آن تلاوی پایتخت پادشاهان کاختی شد. عتیقه هایی که در این شهر پیدا شد نشان می دهد که قدمت آن به دوران عتیق برمیگردد.
روستای شهرستانک طبیعتی چشم‌ نواز در ۵۴ کیلومتری شمال غربی کرج قرار دارد. با آنکه شهرستانک روستایی ییلاقی می باشد، پاییزش از تابستانش هم معروف‌تر و زیباتر است. برای سفر یک روزه به این روستا، می‌توانید جوری برنامه‌ریزی کنید که صبح آنجا باشید و تا بعد از ظهر هم در روستا و طبیعت اطرافش بچرخید.
​صخره ها اکثرا نمادی از استواری و تقابل در طبیعت بوده و تماشای این دیدنی ها و شگفتی های خلقت همواره حس عجیبی را در انسان پدید می آورده است.
 ایوان شهری در ۴۰ کیلومتری شمال شهر ایلام در استان ایلام می باشد.جایگاه آن شهر ایوان در منطقه کوهستانی قرار گرفته است ودارای آب و هوایی معتدل و نیمه مرطوب است.
آتشکده آذر آذرگُشنَسب) یا همان تخت سلیمان نام محوطه تاریخی بزرگی درنزدیکی تخت سلیمان است که درقدیم به آن نصرت آباد می گفتند که در استان آذربایجان غربی و 45 کیلومتری شمال شرقی تکاب قرار دارد.
طبیعت گوا با تپه‌های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری جلوه بسیار زیبایی دارد. وسیع‌ترین سواحل و مراکز تفریحی ساحلی هند در گوا قرار دارد و این شهر سالانه از صدها هزار گردشگر داخلی و خارجی پذیرایی می‌کند. سواحل گوا پهناور بوده و آفتابی درخشان و زیبا دارد.
 شهر ابوظبی که بیشتر از ۸۵ درصد خاک امارات را دربرگرفته، پیشینه‌ی تاریخی چندانی ندارد. می‌گویند حدود ۵۰ سال پیش وقتی انسان‌ها در این منطقه آب شیرین پیدا کردند، کم‌کم شهری در آن نقطه شکل گرفت و به‌دلیل وجود گله‌های فراوان آهو نام آن را ابوظبی (به‌معنای گله‌ای از آهو) گذاشتند.
 کاخ ورسای بنای باشکوهی است که در 16 کیلومتری جنوب غربی پاریس، در شهر ورسای قرار دارد و سابق بر این، به عنوان محل اقامت خانوادهٔ سلطنتی فرانسه شناخته می‌شد. ورود خانوادهٔ سلطنتی به ورسای و انتخاب این شهر به عنوان محل احداث کاخ ورسای بود که نام آن را بر سر زبان‌ها انداخت، وگرنه پیشتر، از حیث اهمیت با دیگر شهرهای کوچک فرانسه برابری می‌کرد.
سنگاپور میزبان گردشگران بسیاری می‌باشد. این دولت‌شهر کوچک، شکوه خاصی از ثروت و دارایی را به‌ نمایش میگذارد و دارای مراکز خرید گران‌قیمت و هتل‌های لوکس و رستوران‌های درجه‌ یک است. سنگاپور تاریخ جذاب و محله‌های قومی گوناگونی دارد.
 آبشار خروشان شلماش با ارتفاع ۵۰ متر در دره ای سرسبز و زیبا در کنار جنگل های پراکنده منظره ای تماشایی به وجود آورده است. این پدیده‌ی فوق العاده زیبا آبشاری سه طبقه است که طبقات آن به موازات یکدیگر و پشت سرهم قرار گرفته اند و هر یک زیبایی های خاصی را به نمایش می گذارند.