روستای شهرستانک طبیعتی چشم‌ نواز در ۵۴ کیلومتری شمال غربی کرج قرار دارد. با آنکه شهرستانک روستایی ییلاقی می باشد، پاییزش از تابستانش هم معروف‌تر و زیباتر است. برای سفر یک روزه به این روستا، می‌توانید جوری برنامه‌ریزی کنید که صبح آنجا باشید و تا بعد از ظهر هم در روستا و طبیعت اطرافش بچرخید.
 ایوان شهری در ۴۰ کیلومتری شمال شهر ایلام در استان ایلام می باشد.جایگاه آن شهر ایوان در منطقه کوهستانی قرار گرفته است ودارای آب و هوایی معتدل و نیمه مرطوب است.
آتشکده آذر آذرگُشنَسب) یا همان تخت سلیمان نام محوطه تاریخی بزرگی درنزدیکی تخت سلیمان است که درقدیم به آن نصرت آباد می گفتند که در استان آذربایجان غربی و 45 کیلومتری شمال شرقی تکاب قرار دارد.
 آبشار خروشان شلماش با ارتفاع ۵۰ متر در دره ای سرسبز و زیبا در کنار جنگل های پراکنده منظره ای تماشایی به وجود آورده است. این پدیده‌ی فوق العاده زیبا آبشاری سه طبقه است که طبقات آن به موازات یکدیگر و پشت سرهم قرار گرفته اند و هر یک زیبایی های خاصی را به نمایش می گذارند.
تخت جمشید یا پرسپولیس یا پارسه یکی از شهرهای باستانی ایران می‌باشد که در زمان امپراتوری هخامنشیان پایتخت باشکوه و تشریفاتیِ پادشاهی ایران بوده‌است. در این شهر باستانی کاخی وجود دارد که به تخت جمشید شهرت دارد. این کاخ زیبا در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایار شاه و اردشیر یکم اول ساخته شده است و به مدت حدود ۲۰۰ سال پا برجا بوده است.
 یکی از نمادهای مدرن و معروف تهران برج میلاد است. برج مخابراتی و چند منظوره ای که با ارتفاعی معادل 435 متر، ششمین برج بلند جهان محسوب می‌شود. این برج از 13 طبقه با کاربری های متنوع تشکیل شده و به طور کلی از سه قسمت لابی، شفت یا بدن اصلی و سازه‌ی رأس تشکیل شده است.
يکی از مهمترين شاهکارهای معماری در اوائل قرن يازدهم عمارت عالی قاپو است که با بررسی های انجام شده چنين استنباط میشود که کاخ عالي قاپو دروازه مرکزی و مدخل کليه قصرهائی می‌باشد که در دوران صفويه در محدوده ميدان امام احداث شدند.
تبریز یکی از شهر های دیدنی با جذابیت های فراوان است که می توان ساعت ها در این شهر زیبا قدم زد و از جلوه های زیبا و تماشایی آن لذت برد. اولین جایی که در تبریز به مسافران پیشنهاد می شود، پارک مشهور ایل گلی می‌باشد. تقریبا هر گردشگری که از این شهر دیدن کرده باشد از ایل گلی هم دیدن کرده و خاطرات خوشی را از به همراه خود برده است.