لازانیا هم مثل ماکارونی یکی از انواع پاستاهای خوش طعم و پرطرفدار در جهان لازانیا می باشد که این غذا هم مثل انواع پاستاها اصالتی ایتالیایی را دارا است.  ​ . لازانیا از نظر مواد شباهت هایی هم به پیتزا دارد و شاید به همین دلیل است که طرفداران بسیار زیادی در جهان دارد. با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قراردارد می توانید برای ۴ نفر لازانیا...
 اسپاناکوپیتا یک غذای یونانی هست که با اسفناج و پنیر فتا تهیه میشه و کراست اون خمیر فیلو است. یک غذای خوشمزه و خیلی شیک می باشد که مناسب مهمانی های شما نیز می باشد.
 پاکورا یا پاکودا یک نوع غذای هندی می باشد یا بهتر است بگوییم یک میان وعده مشهور است که حالتی تقریبا شبیه به شامی یا شاید هم کوکو دارد. این غذا معمولا به صورت سرخ شده است، اما ما نوع رژیمی را که داخل فر پخته می‌شود به شما یاد می‌دهیم.
 یکی از پیش غذا های ایتالیایی بروشتا است که شامل نان برشته سیر زده می باشد که روی آن زیتون و نمک وجود دارد که انواع مختلف تزئینات رویی آن شامل گوجه، سبزیجات، لوبیا، گوشت یا پنیر است.
 بهترین قسمت‌های گردش برای خوراکی های جذاب در کشور ‌های مختلف، چشیدن طعم شیرینی‌های مختلف و خوشمزه‌ی آن کشورمی باشد . هر شیرینی حاصل حس خوب یک آشپز است که توانسته در بهترین شرایط و با استفاده از موادی ساده و کم، یکی از خوشمزه‌ترین‌ها را به وجود آورد.
بوف بورگینیون (Beef bourguignon) یکی از غذاهای سنتی و معروف فرانسه محسوب می‌شود که تقریبا در تمامی شهر های فرانسه سرو می شود و اصالت آن به ناحیه "بورگونی" باز می گردد. این غذای خوشمزه و لذیذ، ابتدا در جشن های خاص مردم نواحی بورگونی سرو میشد اما امروزه تبدیل به غذای سنتی فرانسه شده است. در اصل زمان آماده سازی سنتی بوف بورگونیون دو روز می‌باشد تا گوشت ترد و خوراک خوش طعم تر شود.
اسکندر کباب (Iskender kebab) غذای معروف شهر بورسای ترکیه می‌باشد و یکی از معروف ترین کباب های این کشور محسوب می‌شود. این کباب همچون دونر کباب روی سیخ های عمودی طبخ شده و سپس برش داده می‌شود. چاشنی این کباب که از تفت دادن روغن زیتون، گوجه فرنگی، فلفل و سبزیجات معطر مانند ریحان، نعنا، جعفری و ادویه های مخصوص بدست می‌آید، و این ویژگی ها آن را تبدیل به یکی از لذیذترین کباب های دنیا کرده است. 
 ریزیتو اسکامپی و لیمو (Risotto Scampi e Limone) غذایی ایتالیایی است که شاید چندان مشهور نباشد اما هنگام سفر به سواحل آمالفی ایتالیا حتماً باید مزه‌ی لذیذ‌ آن را تجربه کنید. این محله به‌ دلیل وجود لیمو‌های بزرگ و آبدارش مشهور می‌باشد و سرآشپزهای آمالفی غذاهای محلی خود را با این لیمو ها سرو می‌کنند. طعم میگو و لیموی تازه باعث می‌شود که ریزیتو اسکامپی غذایی عالی برای روزهای گرم تابستان باشد.
 حمص یا هوموس که ارده نخود می‌باشد یکی از خوراک های مدیترانه‌ای و عربی که در خاورمیانه بسیار محبوب و بیشتر در سینی‌های مزه به عنوان پیش غذا می‌باشد. این غذا در کشورهای مختلف با غذاهای متنوع نظیر فلافل، کباب و کوفته سرو می‌شود.
 «راتاتوی» (Ratatouille) یکی از غذاهای فرانسویِ معروف در جهان محسوب می‌شود که از جنوب شرقی فرانسه آمده است. راتاتوی خوراک سبزیجات پخته می‌باشد. به طور کلی، ابتدا سبزیجات در یک ظرف کم عمق در حرارت بالا با مقدار کمی چربی پخته و سپس در ظرفی در فر گذاشته می‌شود. مواد تشکیل دهنده آن کدو سبز، بادمجان، گوجه فرنگی، هویج، فلفل، سیر، پیاز، ریحان، آویشن و دیگر گیاهان سبز می‌باشد،
 آب دندون، یکی از شیرینی های سنتی و معروف ایران که سوغات استان مازندران است و به دلیل ترد بودن، به این نام مشهور است و در اصل، نام این شیرینی، ش باب دندون بوده‌ است. این شیرینی خوشمزه به عنوان جزئی از رسم و رسوم مردم استان مازندران برای مراسم عروسی در سایز بزرگ درست شده و 
 گل گاو زبان گیاه دارویی بسیار مفیدی است که دارای خواصیت های درمانی زیادی است. ایرانی ها از گذشته تا کنون با فواید گل گاو زبان آشنا هستند و گل ها و برگ های گل گاو زبان را خشک می کنند و از آن برای تهیه دمنوش و چای و عرق گل گاو زبان استفاده می نمایند.